OKK – Motivasyon Grubu, OKK- Motivasyon Kanalı WhatsApp ve Telegram Kanalları Kullanım Koşulları Hakkında

OKK- Motivasyon Kanalı, OKK-Motivasyon Grubu WhatsApp ve Telegram kanalı, katılımcılarının özgür iradeleriyle dizi, film, uygulama, video, podcast, kitap, video, sosyal medya kanalı, alıntı, söz, edebi kesit websitesi önerilerini paylaşmaları ve tecrübelerini, deneyimlerini iletmeleri için tamamen sosyal-kültürel paylaşım amaçlı olarak kişilerin özgür iradeleriyle katılmak istediklerini beyan etmeleri/belirtmeleri neticesinde kurulmuş olup, işbu gruplar kesinlikle ticari , ekonomik vb. amaçlar gütmemektedir. Whatsapp gruplarına üye olmak isteyen kişiler, kişisel blog/sitede yer alan formu doldurmak/whatsapp grup bağlantı linkine tıklamak ya da doğrudan Onur Koç’a ya da diğer grup yöneticilerine direkt mesaj atarak katılma iradelerini, isim-soyad, telefon numarası, eğitim gördüğü üniversite, bölüm,sınıf vb. gibi kendilerine ait kişisel verilerin gruba üye olan diğer üyelerce de ulaşılabilir duruma geleceğini açıkça kabul ve beyan etmiş olurlar.

Ad-soyad, üniversite ismi, bölümü, sınıfı, telefon numarası paylaşımı yine kişilerin kendi hür iradesiyle grupların kurulma amacı çerçevesinde tarafımca kaydedilmiş/kaydedilecek olup, gruplarda yer alan üyelerin belirtmiş olduğum amaç dışında diğer üyelere ait bu bilgileri kullanmaları, özel ve ceza hukuku alanında kişileri, kurumları maddi ve manevi olarak zarara uğratma amacıyla hareket etmeleri sonucunda doğacak hukuki ihtilaflardan tarafım hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Gruplara üye olacak kişiler bu belirttiğim ve herhangi bir alanda doğabilecek sorumluluğun hiçbir şekilde tarafıma, temsil ettiğim kurumlara ait olmadığını açık rızasıyla ve hür iradesiyle kabul ederek, ad-soyad, üniversite ismi, bölümü, sınıfı, telefon bilgilerini paylaştığını ve her türlü hukuki – cezai vb. sorumluluktan tarafımı en geniş anlamda gayrikabili rücu olmak üzere ibra ettiğini kabul eder.

İşbu Web( Kişisel Blog)sitesi, yukarıda belirtilen whatsapp grupları ve telegram kanalı içeriğinde yer alan orijinal fikir ve oluşumlar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları tarafıma aittir. İşbu web sitesinin ( Kişisel Blogun) yapısı, yukarıda belirtilen whatsapp grupları ve telegram kanalı ve içeriği, bu mecralarda kullanılan her türlü görsel , yazılı fikir ve oluşum Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Kişisel Blogun/Sitenin, yukarıda belirtilen whatsapp gruplarının ve telegram kanalının bütünü veya bir kısmı, içerisinde yer alan fikir ve oluşumlar diğer bir kişi veya kurum tarafından hiçbir surette izinsiz olarak kullanılamaz. Kişisel Blog/Sitenin isim hakları, içeriği, site içeriğinde yer alan fikir ve oluşumlar ile içerikte yer alan bilgi ve paylaşımlara ilişkin her türlü kullanım hakları saklıdır.

OKK – Motivasyon Kanalı Whatsapp Grupları ve Telegram Kanalı Kuralları

1) OKK – Motivasyon Kanalı Whatsapp Gruplarında kültür, sanat, edebiyat, bilim, felsefe, tarih, ekonomi, psikoloji, sosyoloji, teknoloji, iş hayatı, kariyer vs. temalı kaliteli ve faydalı içerikleri, görüşlerinizi, tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu konuların dışında kalan ama gruba fayda sağlayacağını düşündüğünüz bir içerik varsa kuralları ihlal etmediği sürece paylaşmakta özgürsünüz.

2) Legal olduğu sürece film, dizi, kitap, müzik, video, güzel söz & alıntı, websitesi, sosyal medya hesabı, motivasyonel içerik, program, oyun, podcast, kaliteli mizah örneği, canlı yayın, online eğitim ve tabii ki her türlü fayda sağlayacağını düşündüğünüz kaynağı, tecrübenizi ve hislerinizi kuralları ihlal etmediğine eminseniz paylaşmakta özgürsünüz. Telif haklarını ihlal eden paylaşımlar tamamen paylaşan kişinin kendi sorumluluğundadır.

3) Motivasyon grubumuzda negatif içerikli, moral bozan, kulaktan dolma haberleri, duyumları paylaşmak yasaktır. Lütfen paylaşım yapmadan önce paylaşımınızın doğru ve legal olduğuna emin olunuz, tereddütünüz varsa önce bana ya da grup yöneticisine özelden iletin.

4) Kesinlikle ve kesinlikle bir siyasi görüşü & oluşumu, dini & inancı, mezhebi, ırkı, milleti, grubu, organizasyonu, kişiyi hedef alan içerikli bir yorum, caps, çıkartma, espri, görüş, tecrübe paylaşmak yasaktır.

5) +18 kategorisinde bir içerik, bir ifade paylaşmak, küfürlü ya da argo yorumlarda bulunmak yasaktır.

6) Mesajlarınızı lütfen tek ileti içinde yazınız, WP’de alt alta yazma alışkanlığınız olabilir fakat bu grup kalabalık olduğu için mesajlarınızı tek ileti içinde yazmanız gerekmektedir.

7) Corona virüsünün sağlık boyutuyla alakalı herhangi bir haber, istatistik, yorum paylaşmak yasaktır. Girişimcilik, ekonomi, bilim boyutuyla ilgili fayda sağlayacak bir içerik paylaşabilirsiniz. Biliyorsunuz grubun temal amacı motivasyon sağlamak, moralleri aşağı çekmek değil.

8) Lütfen bir yanlış gördüğünüzde birbirinizi ikaz etmeyin, özelden bana ya da o grubun yöneticisine özelden yazınız. Birbirinizle diyaloga girecekseniz bunun tüm grubu ilgilendirdiğinden ve fayda sağlayacağından emin olmalısınız, buna emin değilseniz lütfen özelden yazışın.

9) Grupta herkesin aktif katılımcı olması beklenmektedir, herhangi bir yoğunluktan ötürü bunu yapamayacak olan kişiler lütfen çıkarılmayı beklemeden kendileri ayrılsınlar. Sadece adminlerin paylaşım yaptığı WP grupları ve Telegram kanalı var, onda zaten aktif olmanız beklenmediği için tüketici olarak kalabilirsiniz.

Bu kurallara uymayanlar, ikaz edilmeden gruplardan çıkarılacaktır. Bu zor günlerde lütfen birbirimizle uğraşmak yerine fayda sağlayan içeriklere ve tecrübelere odaklanalım. Birbirimizle çatışmak yerine, herkesi desteklemeye çalışalım.

Onur Koç